Популяризація української мови у столиці

Інститут реформ та розвитку Києва ініціював створення робочої групи з реалізації Концепції щодо популяризації української мови та культури в Києві.

Автором Концепції розвитку української мови, культури та виховання історичної пам’яті у жителів міста Києва на 2015—2020 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради № 571/1435 від 28 травня 2015 року, є Президент Інституту Олександр Вовченко.

Суть Концепції – зробити українське слово та культуру модними серед киян. Мета полягає в тому, щоб Київ став українськомовним містом до 2020 року.

Слід зазначити, що 70% киян добре знають українську, але використовують переважно російську, адже століттями на українську мову вішали ярлики меншовартості та другосортності.

Завантажити повну версію документа – “РІШЕННЯ від 28 травня 2015 року N 571/1435
Про затвердження Концепції розвитку української мови, культури та виховання історичної пам’яті у жителів міста Києва на 2015 – 2020 роки”

Контроль за процесом декомунізації у Києві

Президент Інституту реформ та розвитку Києва Олександр Вовченко є автором рішення Київради від 14 травня 2015 року № 456/1320 «Про заміну комуністичної символіки на будівлях та спорудах, які належать до комунальної власності територіальної громади м. Києва».

Рішення передбачає заміну емблеми «Серп і молот» на фасадах будинків комунальної власності на українські державні символи.

Інститут реформ та розвитку Києва здійснює контроль за виконанням цього рішення та в цілому вимог Закону України № 317-VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки» у столиці.

Ми констатуємо зрив усіх строків процесу декомунізації у Києві. Вимагаємо публічний звіт про стан виконання заходів у цьому напрямі та відповідних кадрових рішень стосовно керівників відповідальних підрозділів КМДА.