Обов’язкова відеотрансляція всіх засідань постійних комісій та президії Київради

Інститут реформ та розвитку Києва ініціював петицію про необхідність запровадження обов’язкової відеотрансляції всіх засідань постійних комісій та президії Київради.

Наша пропозиція продукована тим, що кожен киянин має право на всебічну, повну та об’єктивну інформацію про діяльність своїх представників в органах місцевої влади – депутатів Київської міської ради.

Київрада задекларувала політику прозорості та публічності своєї діяльності, однак досі не зробила нічого для того, щоб повноцінна нецензурована інформація із засідань постійних комісій та президії Київради була доступною у максимально зручній формі для громади.

Слід зазначити, що під час розгляду проектів рішень на комісіях депутати нерідко блокують важливі для киян питання у різних сферах життєдіяльності столиці. Крім того, на цих засіданнях «протягуються» суперечливі проекти рішень щодо відведення землі, списання коштів, надання пільг та інших преференцій.

Ми вважаємо, що за допомогою такої відеотрансляції громада Києва зможе здійснювати якісний контроль за діяльністю кожного депутата. У киян з’явиться можливість бачити, хто і як з депутатів Київради працює та чиї інтереси відстоює.

На нашу думку, під «пресом» публічності депутати Київради стануть більш виважено приймати ті чи інші рішення.

Підтримати петицію.

Удвічі скоротити кількість депутатів Київради

Інститут реформ та розвитку Києва наполягає на оптимізації роботи Київської міської ради, підвищенні її ефективності та оперативності, скороченні кількості депутатів Київради та витрат на організацію їх діяльності.

Саме тому ми зареєстрували петицію, в якій пропонуємо вдвічі скоротити кількість депутатів Київради.

Світова практика показує – чим менше депутатів, тим ефективніше вони працюють.

Так, у 8-мільйонному Лондоні лише 25 депутатів, у 23-мільйонному Нью-Йорку – 51 депутат, а в схожому за чисельністю з Києвом і одному з найкомфортніших для життя міст світу канадському Ванкувері взагалі лише 10 депутатів.

Вагомим аргументом щодо скорочення кількості депутатів Київради є суттєве навантаження на бюджет, яке ми зараз маємо у зв’язку із організацією діяльності такої великої кількості депутатів – 120. Щорічно на ці потреби громада Києва витрачає мільйони гривень.

Слід зазначити, що 23 липня 2015 року на сесії Київської міської ради було прийнято рішення «Про утворення в місті Києві районні у місті Києві ради», на підставі якого, 27 березня 2016 року мають відбутися перші вибори до районних у місті Києві рад.

Це означає, що у кожній районній раді інтереси громади будуть представляти від 46 до 50 осіб. Навіщо тоді нам ще 120 депутатів у Київради?

Підтримати петицію.

Впорядкувати розміщення інформаційних вивісок у Києві

Інститут реформ та розвитку Києва виступив з ініціативою щодо впорядкування інформаційних вивісок на фасах будівель столиці.

Із відповідною петицією ми звернулися до Київської міської ради.

На сьогодні підприємці не дотримуються існуючого Порядку розміщення інформаційних вивісок або табличок у місті Києві. Серед основних причин – місцева влада не здійснює необхідний контроль у цьому напрямі.

Як наслідок, столицю України у прямому сенсі поглинули вивіски позбавлені будь-якого естетичного смаку, до того ж вони нерідко закривають фасади будинків та псують архітектуру. У непоодиноких випадках інформаційні вивіски містять рекламу, за яку місто не отримує кошти.

Все це, у свою чергу, створює непривабливий імідж Києва як туристичного центру.

У вказаній петиції Інститут реформ та розвитку Києва запропонував поетапний шлях розв’язання вказаної проблеми.

Зробимо Київ привабливим!