Наша історія

Інститут реформ та розвитку Києва, як і все у цьому світі, має власну історію, яка розпочалася з ініціативи людини, за якою, немов друге ім’я, закріпився вербальний біном: найпродуктивніший депутат Київської міської ради, − Олександра Вовченка.

Політик нової формації. Серед всіх українських політиків «нової хвилі» Олександр Вовченко, безумовно, привертав  неабияку увагу  виборців, та не тільки виборців, адже  й колеги  інколи заздрили «білою» заздрістю, коли спостерігали за результатами його депутатської діяльності. Він був жаданим гостем студій головних телевізійних каналів країни, а радійники  позаочі називали його «генератор ефірів», бо кількість дзвінків, що лунали під час прямих ефірів, була вражаючою. З ним шукали знайомства представники  наукової еліти, бізнесу, культурного середовища. І цьому було логічне пояснення: в усьому світі цінують професіоналізм, талант, надійність, якість. Все це – квінтесенція особистої парадигми Олександра Вовченка.

Коли каденція добігла свого фінішу, а наслідки брудної виборчої кампанії пожинали ті, хто насправді був Депутатом з великої літери, почалася нова сторінка у житті Олександра Вовченка.

1 грудня 2015 року відбулося останнє засідання Київради VII скликання, яке фактично мало чисто формальну місію. Депутатам подякували за роботу,  подарували пам’ятні годинники. За два неповних роки Київрада «нового часу» встигла змінити ставлення до себе та до своїх обов’язків. Але, до головної мети – перетворення Києва у справжню європейську столицю — ще досить далеко. І саме цей факт став тригером нової ідеї Олександра Вовченка – заснування Інституту реформ та розвитку Києва.

Сьогодні його ідея втілилася у життя: вперше в Україні з’явилася недержавна інституція, аналогів якій немає, бо, фактично, охопив всі напрями діяльності КМДА, тільки з однією відмінністю: професіонали, найкращі спеціалісти працюватимуть у ній безкоштовно. Таким чином, Олександр Вовченко запровадив у життя новий вид волонтерської діяльності. А ще, важливо те, що все здобуте емпіричним шляхом, буде спрямоване на подальшу розбудову столиці України.

Олександр Вовченко зібрав команду сильних людей, які здатні якісно змінити цей світ, які щодня своїми амбіціями, кар’єрними успіхами, творчими здобутками і талантами створюють сучасне обличчя української нації.

Унікальність діяльності Інституту полягає в тому, що його експерти будуть займатися всіма напрямами життєдіяльності столиці задля втілення конкретних та позитивних змін в усіх сферах.

Експерти з різних питань, активісти, лідери суспільної думки, люди, яким небайдужа доля Києва, яких категорично не влаштовує рівень якості життя в столиці України, темпи реформ та розвитку Києва, всі ті, хто не вдоволений ефективністю роботи столичної влади та її повільною реакцією на нагальні проблеми міста, − об’єднали свої ресурси заради головної  мети – пере��ворити Київ на справжню європейську столицю.

Команда Інституту чітко артикулює свою ціль – створити активну громадську платформу, що матиме реальний вплив на дії влади.

Пильний та дієвий контроль за роботою столичної влади, ініціативи щодо прийняття важливих для міста рішень, відстоювання інтересів киян, залучення громади до активної участі в процесі управління містом − стали головними інтрументами у діяльності Інституту.

Інститут реформ та розвитку Києва завжди відкритий до діалогу з владою, громадським сектором та кожним жителем столиці.

Отже, робота розпочалась. «Ми не повинні чекати, поки прийде хтось із Заходу та вирішить всі наші проблеми, або сподіватися на те, що рецепт втілення успішних реформ в інших країнах спрацює у нас. Маємо дуже наполегливо працювати над своєю незалежністю у кожній сфері економіки. Єдино вірний шлях – розвивати своє», − так емоційно прозвучала його пряма мова на відкритті Інституту.

Інститут реформ та розвитку Києва швидко став майданчиком для реалізації суспільних планів у межах, визначених її Президентом, і прагнень команди даного формування.

«Київ – місто великих можливостей. Київ – це європейська столиця, де комфортно жити, працювати та навчатися. Київ – це місто, де господарювання – якісне і відповідальне. Київ – місто проактивної громади”, − саме таким є слоган Інституту реформ та розвитку Києва.