Мовчан Ярослав Іванович

Мовчан Ярослав Іванович

Експерт з питань екологічної політики та охорони довкілля

У 1979 році  закінчив з відзнакою біологічний факультет Чернівецького державного університету і отримав кваліфікацію біолог, вчитель біології, хімії.

У 2003 році отримав другу освіту за спеціальністю соціологія, додаткова кваліфікація – державне управління.

У 2009 році захистив докторську дисертацію на тему «Збереження біотичного різноманіття України». Доктор біологічних наук, спеціальність “екологія”.

З 1983 по 1992 рр. обіймав посади молодшого наукового співробітника, старшого наукового співробітника, завідувача Лабораторії дистанційних досліджень Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного АН УРСР.

З 1992 по 1993 рр. працював на посаді виконавчого директора Національного екологічного центру.

З 1993 по 1999 рр. був призначений на посади заступника Міністра охорони навколишнього природного середовища України, заступника Міністра охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України.

З 1999 по 2000 працював завідувачем Лабораторії системних досліджень Інституту досліджень навколишнього середовища та природних ресурсів РНБО України. В цей же період був консультантом з екологічних та земельних питань в Секретаріаті Верховної Ради України).

З 2000 по 2006 роки обіймав посади начальника Департаменту охорони, використання та відтворення природних ресурсів, начальника Управління охорони земельних ресурсів, екомережі та біорізноманіття, директора Департаменту біотичних, водних, земельних ресурсів та екомережі (Мінекоресурсів, Мінприроди України).

З 2007 по теперішній час працює завідувачем Лабораторії екобезпеки ННЦ «Екобіобезпека» НАУ, професор кафедри екології Інституту екобезпеки НАУ.

Брав участь у підготовці, виконанні і координації наукових проектів, в тому числі міжнародних та ДКНТ (СРСР та України), пройшов докторантське стажування в Нідерландському Інституті передових досліджень (NIAS, Васенар, 1997 р.).

Автор і співавтор двадцяти монографій і понад 250 статей, лауреат Державної премії України в галузі науки та техніки (2005 рік «Розроблення та впровадження наукових основ і практичних засад збереження біорізноманіття як неодмінної умови сталого розвитку України»).

Експертна діяльність в сфері охорони природи та природокористування:

З 1993 по 1998  рр. та з 2000 по 2006 рр. був національним координатором Міжнародної екологічної програми з проблем довкілля Чорного моря.

З 1995 по 1997 рр. очолював групи екологічних радників  Програми  IUCN(МСОП) для країн Центральної і Східної Європи.

У 1996році брав участь у підготовці міжнародного Стратегічного плану дій щодо відновлення та охорони Чорного моря.

З 1997 по 2001 рр. член Ради Глобальної екологічної фундації (ГЕФ, Вашингтон).

З 1997 по 1999 рр. був членом Комітету “Здоров’я та довкілля” Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я та Комітету екологічної політики Європейської економічної комісії ООН (Копенгаген).

З 1998 року член комісії МСОП з освіти та комунікації.

З 1998 по 1999 рр. обраний заступником голови Комітету екологічної політики Європейської економічної комісії ООН.

У 1998 році очолив делегацію України на Міністерській конференції «Довкілля для Європи», під час якої було підписано Оргуську конвенцію.

З 2000 по 2006 рр. був представником України в Чорноморській Комісії.

З червня по вересень 2015 року був радником Віце-прем’єр-міністра України з екологічних питань.

У грудні 2015 року став експертом Інституту реформ та розвитку Києва.

2 thoughts on “Мовчан Ярослав Іванович

  1. Шановний Ярославе Івановичу! Прийміть найкращі вітання з нагоди Дня народження!Щастя,здоров’я,успіхів у всьому! Нехай помогає Вам Бог у Вашій роботі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *