Київ потерпає від шуму. Як боротися із шумовим забрудненням у місті?

Київ потерпає від шуму. Як боротися із шумовим забрудненням у місті?

Інститут реформ та розвитку Києва вимагає від столичної влади вжити комплекс заходів щодо боротьби із шумовим забрудненням. Про це повідомив Президент Інституту реформ та розвитку Києва Олександр Вовченко.

Як зазначають фахівці Інституту, найбільшими джерелами шуму в столиці є транспорт і діяльність промислових підприємств.

Так, розмова людини становить близько 35 дБ, побутовий шум – 70 дБ, вулиця чи промислове підприємство – до 110 дБ, водночас шум близько 130 дБ може травмувати людину.

За словами фахівців, шумове забруднення довкілля у Києві постійно зростає. За останні десятиліття шум у великих містах зріс у 15 разів.

«Шум має негативний вплив на здоров’я людей. Він викликає стан тривоги, знижує імунітет і працездатність, призводить до підвищення артеріального тиску, може бути наслідок інфарктів та інсультів», – зазначив експерт Інституту Георгій Веремійчик.

За висновками Всесвітньої організації охорони здоров’я, причиною близько 2 % усіх смертей стали захворювання, пов’язані із надмірним шумом.

У країнах ЄС законодавство регламентує рівень шуму в межах 85 дБ, протягом 8 годин щодня, але не більше. Разом із цим, у лікарнях, школах та дитсадках допустимий рівень шуму не повинен перевищувати 30-35 дБ.

«Кожен із нас має право на тишу. У Києві, на жаль, це право здебільшого грубо порушується. Інститут реформ та розвитку Києва публічно звертається до мера Києва Віталія Кличка з вимогою втрутитися у цю ситуацію та розпочати комплексну програму боротьби із шумовим забрудненням», – підкреслив Президент Інституту Олександр Вовченко.

За словами Олександра Вовченка, по-перше, необхідно створити шумову карту Києва.

«Це дасть можливість порівняти фактичний рівень шуму з допустимими нормами, визначити найбільш небезпечні місця, а також спрогнозувати розвиток шумового забруднення», – сказав він.

По-друге, важливо розпочати роботу щодо винесення промислових підприємств за межі міста, а також здійснити звукоізоляцію таких об’єктів.

«Невід’ємною частиною є встановлення шумозахисних екранів на автомагістралях столиці. Дієвим методом боротьби із шумом є комплексне озеленення. Так, густо насаджені дерева та кущі знижують рівень шуму в довкіллі», – зазначив Президент Інституту.

Як наголосив експерт Інституту Георгій Веремійчик, місцева влада разом із громадськістю також повинна працювати над підвищенням обізнаності населення про небезпеку шуму.

«У центрі Києва вже не має жодного куточка, де б музиканти самовільно не використовували електропідсилювачі. Це неприпустимо. І за цим мають слідкувати і місцева влада, і поліція. Такі дії повинні каратися штрафами. Теж саме стосується водіїв, які з відчиненими вікнами слухають досить гучну музику», – додав експерт.

Інститут реформ та розвитку Києва закликає киян приєднуватися до вимог щодо боротьби із шумом.

3 thoughts on “Київ потерпає від шуму. Як боротися із шумовим забрудненням у місті?

  1. У парку Нивки, що розділений на дві частини Західну і Східну, є така проблема. Дуже високий рівень шуму у частині Західна, що примикає до Проспекту Перемоги.Ближче до Нивки-холлу.
    Для покращання і комфорту відвідувачів необхідно поставити шумозахисну завісу на площі Дракону.
    Це зробить комфортним прибування дітей і дорослих на ігровій площі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *