Боржники в Києві: за “комуналку” не платять 25% городян (інфографіка)

Боржники в Києві: за “комуналку” не платять 25% городян (інфографіка)

У столиці ростуть борги за квартплату, і вже склали понад півмільярда гривень. Найбільше за утримання прибудинкової території не платять в Святошинському, Дніпровському та Деснянському районах (див. Інфографіку). Як чиновники будуть вирішувати питання з неплатниками і чому городяни відмовляються платити, з’ясувала “Сегодня”.

1_232

Чому кияни не платять за комуналку

Мешканці хрущовки на вулиці Виборзькій, 91-а, здивовані, що потрапили в лідери серед боржників в Солом’янському районі.

 “Я плачу постійно за “комуналку”. За цей місяць сума булапонад 3 тис. грн. Але в будинку є люди, які не платять, – бо нічим! Грошей деяким не вистачає на їжу”, – розповіла Ірина.

Люди обурені не тільки тарифами, але і якістю послуг.

 “Сміття не вивозять, під’їзд ніхто не миє місяцями. А ми платимо щомісяця, скільки дозволяє пенсія і зарплата сина”, – розповідає пенсіонерка Ганна Григоришин.

Як влада впливає на неплатників

Чиновники намагаються вирішувати питання з боржниками різними методами, але справа до судів ще жодного разу не доходила.

 “Про борги мешканцям нагадують в платіжках. На парадних вивішують списки з номерами квартир боржників за обслуговування прибудинкової території та сумами боргу. І вже сусіди мотивують їх платити. Найбільш злісні неплатники – це заможні люди, які до платежів ставляться як до другорядних витрат. Хоча є і ті, хто принципово не платить, тому що незадоволені якістю послуг. А ось справні платники – пенсіонери. Тим, у кого немає грошей, ми рекомендуємо звернутися до Центру комунального сервісу (ЦКС), щоб реструктуризувати з ой борг в індивідуальному порядку “, – пояснює Юлія Грамотна, радник заступника голови КМДА Петра Пантелєєва.

До речі, на реструктуризацію боргу вже підписано понад 10 тисяч договорів. У мерії додають, що якщо люди не платять за прибудинкову територію, двірники все одно зобов’язані її прибирати. Але в жеках визнаються в іншому.

 “За чистотою в будинку-боржника стежити буду, але без ентузіазму. За усі послуги потрібно платити”, – поділився один з двірників на Святошино.

Як вирішити питання з неплатниками

“Це велика заборгованість для Києва і вона стає дедалі більшою. Причини – високі тарифи, низька якість послуг, низька платоспроможність населення. Є, звичайно, певний відсоток населення, яке принципово не платить, маючи при цьому високі доходи”, – пояснив “Сегодня” президент інституту реформ і розвитку Києва Олександр Вовченко.

На його думку, вирішити питання можна підвищенням якості послуг, привівши їх до економічно обґрунтованого рівня та модернізувавши ЖКГ: “Після прийняття цих заходів платіжна дисципліна значно покращиться”.

https://kiev-ukr.segodnya.ua/kommunalka/dolzhniki-v-kieve-za-kommunalku-ne-platyat-25-gorozhan-infografika-1117029.html23

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *