Борги за комунальні послуги: як підвищити платіжну дисципліну?

Борги за комунальні послуги: як підвищити платіжну дисципліну?

У Києві стрімко накопичуються борги за комунальні послуги, нині це близько 600 млн грн.

“Причин декілька: високі тарифи, вкрай незадовільна якість послуг, низька платоспроможність населення. Є, звісно, певний відсоток населення, який принципово не платить, маючи при цьому високі доходи. Але головна причина такої ситуації полягає в тому, що тарифи завищені і містять корупційну складову.

Щоб вирішити цю проблему необхідно: підвищити якість послуг; привести тарифи до економічно обґрунтованого рівня, прибравши корупційну складову; оптимізувати і модернізувати ЖКГ.

Переконаний, що після цих заходів платіжна дисципліна значно покращиться, і не потрібно буде вдаватися до жорстких санкцій.

Останнім часом мають місце випадки залякування населення, що за борги будуть відбирати квартири. Наразі законодавство не передбачає подібної процедури і про такі випадки на практиці не відомо. Та й вдаватися до цього владі не вигідно, адже це може призвести до соціального вибуху.

В Європі і США, де доходи населення в рази відрізняються від наших, інша ситуація. Там прийнято платити, або відповідати за борги всім майном”, – зазначив Президент Інституту реформ та розвитку Києва Олександр Вовченко у коментарі для газети “Сегодня”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *